Hakkında

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir program olan Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulu, katılımcı öğrencilere üniversite öncesinde üniversite deneyimi kazanmalarını amaçlar. 

Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunun hiç bir ticari veya kar amacı yoktur. Gayet makul ücretimiz (2 haftalık bütün dönem için ders ücreti 400 TL), bunu yansıtmaktadır.

Çifte (Türkçe ve İngilizce) Islak İmzalı Sertifikalar, Tavsiye Mektupları, Araştırma Projeleri

Başarılı öğrencilere Üstün Başarı Sertifikası veya Başarı Sertifikası verilecektir.
Verilen Sertifikalar, Türkçe ve İngilizce olmak üzere, iki adet ve gerçek imzalı (ıslak imzalı) olacaktır.
Üstün başarılı öğrencilere tavsiye mektubu yazılacaktır.
Üstün başarılı öğrencilere araştırma projeleri verilebilir.

Özgür Seçim

Derslerin 3. gününün sonuna kadar, kontenjan uygunsa öğrenci kendi özgür seçimi ile ders değiştirebilir.

3 Rektör'den Ders

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Kadir Has Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Sabancı Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker; Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda birçok ders vermektedirler ve sizlerle yakından tanışmak istemektedirler.

(Dünyanın En İyi Birkaç Üniversitesinden Biri Olan) MIT'de Uzun Süre Çalışmış Profesörlerden Ders

Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, MIT Visiting Scientist (2007-09) ve  Prof. Dr. Nihat Berker MIT Kimya ve Fizik çifte lisans (1967-71); MIT Öğretim Üyesi (1979-2004); MIT Professor of Physics (1988-2004); MIT Emeritus Professor of Physics (2014-devam etmektedir), Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda 5 tane ders vermektedir. Dersler için tıklayın.

Rektör, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Bölüm Başkanları, Profesörler, Doçentler ve Dr. Öğretim Üyeleri tüm derslerimizi vermektedir.

Kimler Başvurabilir?

Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okuluna her sınıftan lise ve üniversite öğrencisi başvurabilir. Lise hazırlık ve üniversite hazırlık öğrencileri de başvurabilir.

Ücret

Aday kendi tercihine göre, dönemlerden birine veya her ikisine başvurabilir. Birinci dönem en fazla 6,  ikinci dönem en fazla 6 ders seçebilir. Dönemlik iade edilmez ders ücreti 400 TL'dir.

Öğrencilerin barınması karşılanmamaktadır.