Hakkında

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik bir program olan Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulu, katılımcı öğrencilere üniversite öncesinde üniversite deneyimi kazanmalarını amaçlar. Türkiye'ye Lise Yaz Okullarını 2008 yılında ekibimiz getirmiştir ve her yıl lider pozisyonunda devam ettirmiştir.

Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunun hiç bir ticari veya kar amacı yoktur. Gayet makul ücretimiz (2 haftalık bütün dönem için ders ücreti 500 TL), bunu yansıtmaktadır.

Çifte (Türkçe ve İngilizce) Islak İmzalı Sertifikalar, Tavsiye Mektupları, Asistanlık ve Araştırma Projeleri:

Başarılı öğrencilere Üstün Başarı Sertifikası veya Başarı Sertifikası verilecektir.
Verilen Sertifikalar, Türkçe ve İngilizce olmak üzere, iki adet ve gerçek imzalı (ıslak imzalı) olacaktır.
Üstün başarılı öğrencilere tavsiye mektubu yazılacaktır.
Üstün başarılı öğrencilere asistanlık ve/veya araştırma projeleri verilebilir.

Güz 2019'da yazdığımız 200'ün üzerinde uluslararası tavsiye mektubuyla, 2019 Lise Yaz Okulumuzda veya daha önce Üstün Başarılı olmuş öğrencilerimizin dünyada üstün başarısının devamına yardımcı olduk.  Geçmişte Üstün Başarılı öğrencilerimiz, bu konuda her zaman bizimle iletişime geçebilirler, kendilerine 10 saat içinde geri dönülmektedir.

Örneğin, Columbia Üniversitesi'nde Güz 2019'da 4 seviyede Mekanik derslerinden en yüksek seviyedeki derste 40 öğrenciden 3'ü Türkiye'dendir.  Bunların üçü de, Kadir Has Lise Yaz Okulunda Arttırılmış Mekanik dersinde Üstün Başarılı olarak tavsiye mektubu almışlardır.

Özgür Seçim:

Derslerin 3. gününün sonuna kadar, kontenjan uygunsa öğrenci kendi özgür seçimi ile ders değiştirebilir.

3 Rektör'den Ders:

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Kadir Has Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Sabancı Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker; Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda birçok ders vermektedirler ve sizlerle yakından tanışmak istemektedirler.

(Dünyanın En İyi Birkaç Üniversitesinden Biri Olan) MIT'de Uzun Süre Çalışmış Profesörlerden Ders:

Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, MIT Visiting Scientist (2007-09) ve  Prof. Dr. Nihat Berker MIT Kimya ve Fizik çifte lisans (1967-71); MIT Öğretim Üyesi (1979-2004); MIT Professor of Physics (1988-2004); MIT Emeritus Professor of Physics (2014-devam etmektedir), Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda 5 tane ders vermektedir. Dersler için tıklayın.

MIT'den Ödüllü Ders, Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda:

Prof. Dr. Nihat Berker'in MIT'de geliştirdiği ve kısmen Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okulunda verdiği "Kuantum Mekaniğe Giriş" dersi, MIT Fizik Bölümü Buechner Eğitim Ödülünü kazanmıştır.

Rektör, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Bölüm Başkanları, Profesörler, Doçentler ve Dr. Öğretim Üyeleri tüm derslerimizi vermektedir.

Kimler Başvurabilir?

Kadir Has Üniversitesi Lise Yaz Okuluna her sınıftan lise ve üniversite öğrencisi başvurabilir. Lise hazırlık ve üniversite hazırlık öğrencileri de başvurabilir.

Ücret:

Aday kendi tercihine göre, dönemlerden birine veya her ikisine başvurabilir. Birinci dönem en fazla 6,  ikinci dönem en fazla 6 ders seçebilir. Dönemlik iade edilmez ders ücreti 500 TL'dir.

Öğrencilerin barınması karşılanmamaktadır.